Dezynfekcja - obowiązek każdego gabinetu urody

12:54 Jolanta Konieczny 0 Comments

W gabinetach medycyny estetycznej, punktach stylizacji paznokci, czy salonach SPA, dezynfekcja jest kwestią podstawową, bez której niemożliwe jest spełnienie podstawowych zasad higieny. Poddawanie się różnym zabiegom w tego typu gabinetach generuje sporo zarazków oraz bakterii. Z tego powodu w salonach tego typu, wiele narzędzi oraz artykułów higienicznych są wyłącznie jednokrotnego użytku. Trudno by jednak było po jednokrotnym użyciu jakiegoś droższego sprzętu, od razu go wyrzucić, w końcu kogo byłoby na to stać.
W takich przypadkach, z pomocą biegną firmy trudniące się opracowywaniem formuł, a następnie produkcją środków do dezynfekcji. W gabinetach urody, muszą znajdować się dwa rodzaje preparatów dezynfekujących:

- DO DEZYNFEKCJI NARZĘDZI I POWIERZCHNI;
- DO DEZYNFEKCJI SKÓRY.

Produkty z grupy pierwszej, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu pozbycie się bakterii oraz zabrudzeń z używanego do konkretnych zabiegów sprzętu, a także z powierzchni takich jak blaty, podłogi, czy szafki znajdujące się w takich gabinetach.

Zaś produkty z grupy drugiej służą właściwemu przygotowaniu skóry zarówno Klienta, jak i osoby wykonującej zabieg przed przystąpieniem do niego, pozbywając się wszelkich bakterii z powierzchni skóry, ale także pielęgnując ją. Takie preparaty używa się także po skończeniu zabiegu, aby zagwarantować stu-procentowe bezpieczeństwo oraz właściwą sterylność pracy.

Na rynku istnieje bardzo wiele firm trudniących się produkcją preparatów do dezynfekcji. Ważne jest natomiast, aby do swojego salonu wybrać produkty sprawdzone, dzięki którym możliwa będzie skuteczna oraz szybka dezynfekcja.

0 komentarze: