Dlaczego kosmetyczki potrzebują nosić ochronne maski?

13:32 Jolanta Konieczny 0 Comments

Maski ochronne stosowane są w wielu zawodach, a wręcz ich posiadanie stanowi obowiązek ze względu na zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. W branży kosmetycznej są one absolutną podstawą. Dlaczego? Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu w tym temacie.

Maseczki jednorazowe
wyglądają dość śmiesznie na twarzy kosmetyczek. Wiele osób zastanawia się po pierwsze, po co im w tym zawodzie takie maski, a po drugie, czy one w ogóle są skuteczne. Odpowiedź na te pytania brzmi następująco. Pomimo nikłego wyglądu takich masek, spełniają one naprawdę bardzo ważną funkcję, to jest chronią kosmetyczki przed różnymi bakteriami. Stanowią swego rodzaj filtr, który jest skuteczny aż w 99 procentach.

POWODY, DLACZEGO MASKI OCHRONNE SĄ NIEZBĘDNE W PRACY KOSMETYCZKI

Co więcej, kosmetyczki są narażone na różne choroby wywołane pracą wśród detergentów, chemikaliów oraz preparatów różnego rodzaju. Tak więc dzięki ochronnym maskom mogą w bardzo bezpieczny oraz higieniczny sposób wykonywać swój zawód.

Zapachy acetonów, cleanerów, żeli, odtłuszczaczy, lakierów do paznokci, pomieszanych z różnymi olejkami i wieloma innymi preparatami, z pewnością przyprawiłyby nie jedną osobę o mdłości, czy ból głowy. Natomiast maseczki higieniczne sprawiają, że zapachy niemalże nie przedostają się do receptorów zapachowych kosmetyczek.

 Także pyłki powstające na skutek piłowania paznokci naturalnych, bądź sztucznych, mogą okazać się bardzo szkodliwe dla śluzówki nosa, szczególnie w większej ilości.

Następną funkcją jednorazowych maseczek jest odgrodzenie od różnych bakterii przyniesionych przez Klientki, co zmniejsza ryzyko zachorowań wśród pracownic salonów kosmetycznych.

Jak wiadomo, kosmetyczki wiele zabiegów wykonują tuż przy twarzy Klientek, dlatego, aby uniknąć wzajemnego chuchania sobie prosto w twarz, szczególnie praktyczne okazują się maseczki higieniczne.

0 komentarze: