Polerki do paznokci oraz bloki polerskie

13:58 Jolanta Konieczny 0 Comments

Przeznaczenie polerki do paznokci

 Polerka do paznokci służy do tego, aby nadać paznokciom pożądanego blasku, następnie do tego, by zrównać wszelkie bruzdy występujące na płytce paznokci, a także, by odpowiednio ją zmatowić. Polerki zapewniają więc estetyczny wygląd naszym paznokciom. Ponadto służą one także do tego, aby pobudzić płytkę paznokciową do naturalnego nawilżenia, sprawiając, że będzie ona szybciej rosła.

Rodzaje polerek do paznokci

W wielu sklepach znajdziemy bardzo dużo rodzajów polerek do paznokci. Można je bowiem znaleźć w różnej wielkości, szerokości, kształcie i gradacji, które używa się w zależności od funkcji. Natomiast w salonie stylizacji paznokci z pewnością powinny znajdować się wszystkie rodzaje polerek, aby uporać się z każdym typem płytki paznokciowej, z wypolerowaniem naturalnej oraz sztucznej płytki paznokciowej, przygotowaniem do wykonania manicure, a także z wykończeniem manicure.

Podstawowymi rodzajami polerek są:


- polerka jednostronna
- polerka dwustronna
- blok polerski (3-stronny oraz 4-stronny)

 Czym są bloki polerskie? 

Bloki polerskie stosuje się, aby wygładzić płytkę paznokciową oraz jak sama nazwa wskazuje - wypolerować ją w najbardziej możliwy sposób. Takie przygotowanie naturalnej płytki paznokcia, zwiększa przyczepność oraz trwałość manicure zwykłego, hybrydowego, żelowego oraz akrylowego. Używanie bloków polerskich jest bezbolesne, a nawet dość przyjemne.   

Kiedy stosować polerki lub bloki polerskie?

Polerki i bloki polerskie należy stosować przed oraz po wykonaniu manicure, obojętnie którą metodą (żelową, akrylową, hybrydową, czy naturalną).
Blok polerski biały - wykorzystuje się, aby zmatowić naturalną płytkę paznokcia i wykończyć manicure z użyciem lakieru zwykłego;

Blok polerski niebieski - wykorzystuje się do polerowania sztucznej płytki paznokciowej;

Polerka - używa się ją, aby ujednolicić wszelkie nierówności na płytce paznokciowej zarówno naturalnej, jak i sztucznej oraz przed i po nałożeniu lakieru. Co więcej, polerki wygładzają rysy, sprawiając, że stają się one niewidoczne.


0 komentarze: