Rękawiczki w salonach kosmetycznych

15:04 Jolanta Konieczny 0 Comments


Stosowanie rękawiczek w salonach kosmetycznych to podstawa. Żaden pracownik nie powinien pozwalać sobie na pracę bez odpowiednich rękawiczek. Z pewnością jest to sytuacja niedopuszczalna, która w przypadku występowania, powinna zostać automatycznie zgłoszona. Nawet w kodeksie etycznym kosmetologii zapisane jest, że wszelkie zabiegi, które w jakikolwiek sposób ingerują w ciągłość skóry powinny być wykonywane w ochronnych rękawiczkach. Nie należy więc pomijać tejże kwestii, ponieważ może się to wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami.

W salonach kosmetycznych szczególnie powinno się zwracać uwagę na przeprowadzanie zabiegów w rękawiczkach, ponieważ w zasadzie w większości przypadków, nie znamy naszych Klientów i nie wiemy, czy czasem nie chorują na jakąś chorobę, przenoszoną przez układ krwionośny, co stanowi poważne zagrożenie.

Z drugiej strony, rękawiczki ochronne jednorazowego użytku powinno się nosić także ze względu na zachowanie podstawowych zasad higieny w gabinecie kosmetycznym. Często także, w oczach Klientów, świadczy to także o profesjonalizmie. Ponadto, takie rękawiczki chronią także przed zabrudzeniami oraz różnymi silnymi składnikami chemicznymi wielu preparatów, mogących wywoływać reakcje alergiczne. 

Nie należy więc z jakiegokolwiek powodu rezygnować ze ściągnięcia rękawiczek ochronnych. Jeżeli zaś pobrudzimy je, należy założyć nowe, które umożliwią nam w pełni sterylne przeprowadzenie zabiegu, nawet jeżeli jest to "tylko" wykonywanie manicure.

RODZAJE RĘKAWICZEK OCHRONNYCH
  • rękawiczki lateksowe jednorazowe - zmniejszają ryzyko zakażenia, doskonale chronią przed detergentami i różnymi preparatami wykorzystywanymi podczas zabiegów. Nie są zalecane alergikom, chyba, że w wersji bezpudrowej.
  • rękawiczki winylowe - stanowią doskonałą ochronę skóry dłoni przed detergentami, uszkodzeniami, szkodliwymi substancjami oraz zabrudzeniami. Są doskonałym zamiennikiem rękawiczek ochronnych dla osób, które są uczulone na lateks.
  • rękawiczki nitrylowe - to rękawiczki najbardziej odporne na przecięcie, przebicie oraz rozciąganie.
  • rękawiczki bezpudrowe - to rękawiczki, które nie posiadają proszku skrobi kukurydzianej, dzięki czemu są bardziej miękkie i wygodniejsze w użytkowaniu.
  • rękawiczki pudrowane - to rękawiczki, które posiadają proszek skrobi kukurydzianej, co ułatwia ich zakładanie.


0 komentarze: