Pilniki do stylizowania paznokci

15:35 Jolanta Konieczny 0 Comments

W każdym salonie stylizacji paznokci, pilnik jest niezbędnym akcesorium. Wydawałoby się, iż jest to mało znacząca kwestia, natomiast w rzeczywistości nie jest obojętne, jakim pilnikiem będzie się pracować na paznokciach. Ważne jest bowiem, aby wybrać taki, który w profesjonalny sposób nada paznokciom pożądany kształt, nie uszkadzając przy tym płytki paznokciowej.

Rodzaje pilników do paznokciach

Pilniki typu banan

Pilniki te, jak sama nazwa wskazuje, posiadają kształt zbliżony do banana. Dzięki swojemu kształtowi są one bardzo łatwe w użyciu, dzięki czemu bez przeszkód pozwalają na spiłowanie paznokci. Co więcej, nadają się one zarówno do sztucznej oraz naturalnej płytki paznokciowej. W zależności od grubości paznokcia należy jednak wybrać właściwą gradację pilnika. W salonie warto posiadać oczywiście wszystkie z możliwych, aby zapewnić swoim Klientkom usługi dopasowane do nich.

Pilniki typu bumerang

Pilniki bumerang najczęściej wykorzystuje się do stylizacji paznokci sztucznych, to jest akrylowych lub żelowych. Służą one zarówno do nadania pożądanego kształtu paznokciom, jak i do wyrównania różnicy pomiędzy paznokciem sztucznym, a naturalnym.

Pilniki typu łódka

Tego rodzaju pilniki wykorzystuje się, aby błyskawicznie spiłować płytkę, wygładzić oraz kształtować ją. Pilniki łódka posiadają taki kształt, który pozwala w prosty sposób piłować krańce paznokci przyległe do skórek.

Pilniki proste

Proste pilniki należą do tych najbardziej klasycznych. Nadają się one do każdego typu paznokci tj. sztucznych oraz naturalnych, należy tylko właściwie dobrać ich gradację, aby nie zniszczyć płytki paznokciowej i nie stępić jej krańców.

Pilniki XL

Pilniku XL są szersze od pozostałych typów pilników. Używa się je do stylizowania paznokci żelowych oraz akrylowych.

Pilniki metalowe

W zasadzie od tego typu pilników już się odchodzi, gdyż w najbardziej inwazyjny sposób ingerują one w płytkę paznokciową, często uszkadzając ją i sprawiając, że jest ona bardziej podatna na złamania.

Pilniki szklane

Pilniki szklane należą do najbardziej wytrzymałych i bezpiecznych dla paznokci pilników. W najmniej inwazyjny sposób ingerują one bowiem w płytkę paznokciową. Co więcej, są one bardziej wytrzymałe i nie zużywają się one tak szybko jak pilniki papierowe oraz metalowe. Pilnik szklany może także zastąpić obcinaczki, co będzie chronić paznokcie przed dostawaniem się zanieczyszczeń.

0 komentarze: