Akcesoria do frezarki

15:03 Jolanta Konieczny 0 Comments

Pisaliśmy już o tym, jak wybrać odpowiednią frezarkę do paznokci (artykuł znajdziesz tutaj: Szukamy frezarki do paznokci), teraz przyszła pora na akcesoria niezbędne do tego typu sprzętu. Z niniejszego artykułu dowiecie się więc najistotniejszych informacji dotyczących kapturków do pedicure, a także nośników do pedicure. Jest to bardzo krótki artykuł, który jednak z pewnością warto przeczytać!

Kapturki do pedicure to nasadki na frezarkę stosowane przede wszystkim w celu pozbycia się twardego, zrogowaciałego naskórka, nagniotków oraz modzeli.

Kapturki posiadają różną gradację oraz rozmiar, które dostosowuje się do typu paznokcia oraz jego wielkości. Istnieją dwie metody używania kapturków. Zabieg usuwania naskórka odbywa się na mokro lub na sucho.

Nośniki do pedicure są używane jako nakładki frezu, które umożliwiają dokonywanie zabiegów z tego typu sprzętem.

Mając własny salon stylizacji paznokci, warto zaopatrzyć się w dodatkowe sztuki zarówno kapturków, jak i nośników do pedicure. Konieczna jest bowiem ich systematyczna wymiana, aby zachować właściwą sterylność oraz higienę tychże zabiegów, a także zapobiegać różnego rodzaju zapaleniom występujących na skutek bakterii dostających się pod paznokcie zarówno w dłoniach, jak i stopach.  

Ważne jest więc, aby o tym pamiętać, gdyż wszelkie niedopatrzenia mogą być tragiczne w skutkach, a pozytywny wizerunek Twojego gabinetu może zostać mocno nadszarpnięty.

0 komentarze: