Szukamy frezarki do paznokci

09:04 Jolanta Konieczny 0 Comments

Wybór odpowiedniej frezarki do paznokci jest wyborem kluczowym dla wszystkich salonów świadczących usługi manicure i pedicure. Warto zatrzymać się nad nim dłużej, tym bardziej że rynek oferuje dziś wiele różnych modeli, owszem, ale nie wszystkie z nich są warte jakiejkolwiek uwagi.

Co ciekawe, wyścig producentów frezarek dotyczy właściwie wszystkich parametrów roboczych, podczas gdy przeciętny Klient patrzy zazwyczaj na prędkość obrotową wrzeciona, cenę i... nic więcej. Ba, to właśnie w miarę wysoka prędkość obrotowa i w miarę niska cena jest najczęściej wybieranym kompromisem i jednoczesnym wyznacznikiem opłacalności kupna danej frezarki, ale szanujący się i profesjonalny salon kosmetyczny powinien być bardziej wnikliwy i patrzeć na parametry tegoż urządzenia w sposób zdecydowanie szerszy.

Dobra frezarka to bezpieczna frezarka
I tak oto po pierwsze, każda frezarka – czy to do manicure, czy to frezarka do pedicure - powinna charakteryzować się bezpieczeństwem, pod którym rozumiemy tu: odpowiednią izolację elektryczną, która ochroni przed porażeniem prądem i wykonujących zabieg, i samych Klientów; zabezpieczenie mechaniczne, które uniemożliwi włączenie się frezarki do paznokci bez założonego frezu; pochłaniacz pyłu, który uchroni Klienta oraz wykonującego zabieg przed pyłem powstającym podczas frezowania; certyfikat bezpieczeństwa, który potwierdzi zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa względem frezarek produkowanych na terenie Unii Europejskiej.

Komfort, komfort i jeszcze raz komfort
Po drugie - jednym z najbardziej kluczowych parametrów jest oczywiście komfort pracy frezarki, toteż - poza bezpieczeństwem i walorami typowo estetycznymi - należy też zwrócić uwagę na rozmiary i wagę. Czy dany model jest poręczny? Czy nie jest za ciężki i nie męczy tym samym dłoni? I wreszcie czy dobrze i naturalnie w dłoni leży?

Parametry robocze: klucz do profesjonalnej obsługi Klientki
Po trzecie – poza wspomnianą prędkością obrotową – należy spojrzeć na inne parametry robocze, które również rzutują na jakość pracy danego modelu. I tak oto owa prędkość to ilość obrotów, jaką wykonuje narzędzie w określonej jednostce czasu, przy czym wcale nie powinna być ona jak najwyższa, a wręcz przeciwnie, powinna mieścić się w określonych normach. Oczywiście drugą skrajnością jest prędkość zbyt niska, która wpłynie na nieprawidłowe obrobienie powierzchni paznokcia, dlatego najlepiej postawić na optimum pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, którym to optimum jest przedział pomiędzy 20 000, a 30 000 obrotów na minutę.

Poza prędkością należy też spojrzeć na moment obrotowy frezarki, który powinien być na poziomie 3-5 mNm, a także na moc frezarki, która pozwala na rozwinięcie określonego momentu obrotowego przy określonej prędkości obrotowej (ten ostatni jest parametrem o tyle istotnym, że producenci często nie podają momentu obrotowego, a jedynie moc i prędkość, z których to moment obrotowy można sobie wyliczyć).

Dobra frezarka to... tania frezarka?
Ceny frezarek wahają się od kilkudziesięciu do parunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego ze wszystkich parametrów, to właśnie cena jest najbardziej indywidualna. Oczywiście prosta frezarka do manicure to wydatek rzędu paruset złotych, ale jeśli zależy nam na lepszych parametrach, bezawaryjności, ergonomii, wysokiej jakości pracy, dużych możliwościach regulacyjnych, a także wspomnianym bezpieczeństwie, trzeba przygotować się na wydatek przekraczający tysiąc złotych. Nie można tu też pominąć gwarancji dostawcy na minimum jeden rok.

Dopiero natomiast po uwzględnieniu powyższych parametrów można mówić o tym, że dana frezarka do manicure bądź pedicure jest dobra lub nie. W tym świetle warto jeszcze raz przypomnieć, aby wyboru dokonywać w oparciu o szersze spojrzenie, aniżeli tylko na cenę i prędkość obrotową, a z drugiej strony, że szereg wyżej wymienionych jest uzależniony od specyfiki oferty w konkretnym salonie kosmetycznym.

0 komentarze: