Lampy kosmetyczne do paznokci. Które wybrać?

09:07 Jolanta Konieczny 0 Comments

Rynek kosmetyczny oferuje dużą ilość lamp do paznokci, dlatego – zanim zdecydujemy się na konkretny model do naszego salonu – warto przemyśleć kryteria doboru. I tak oto po pierwsze - zapomnijmy o lampie 9W! Ta nadaje się bowiem wyłącznie do domu, ale nie do gabinetu, w którym długi czas utwardzania żelu, mały rozmiar, jedna żarówka czy światło niedocierające na cały paznokieć to wady niedopuszczalne z punktu widzenia satysfakcji Klientki. O wiele lepszym wyborem w tym samym przedziale cenowym są natomiast lampy kosmetyczne 36W typu tunelowego, które posiadają 4x większą moc od wyżej wymienionych (rozłożoną na cztery żarówki), są większe i po prostu skuteczniejsze, a więc bardziej do profesjonalnego salonu adekwatne.

Lampy LED: kosmetyczne rewolucje?
Przemysł kosmetyczny został iście zrewolucjonizowany przez lampy led kosmetyczne, dlatego i je wziąć pod uwagę. Owszem, sprawdzają się one najlepiej do lakierów żelowych i hybrydowych, ale z drugiej strony są niezwykle wydajne, i dość tu powiedzieć, że lampy kosmetyczne UV wymagają wymiany żarówki po 6-12 miesiącach, a LED starczają na 11-13 lat (inna rzecz, że same lakiery LED to również cały szereg zalet – np. brak pieczenia i o wiele szybszy czas samego utwardzania).

Co dla początkujących?
Uwzględniając dylemat pomiędzy lampami UV, a LED, początkującym kosmetyczkom poleca się mimo wszystko te pierwsze, które są tańsze, nie wymagają kupna dodatkowego asortymentu i ogólnie są mniej skomplikowane. Jeżeli więc i my do tego grona należymy, warto pamiętać, że dobra lampa UV to taka, która posiada czasomierz; posiada naświetlanie typu stałego; działa zgodnie z dyrektywą RoHS; posiada certyfikat CE; posiada wnętrze typu lustrzanego, aby światło było odbijane w niej w sposób równomierny; jest łatwa w czyszczeniu; posiada gwarancję; posiada napięcie pomiędzy 220, a 240V; posiada wyświetlacz LCD; ma regulowany czas świecenia; włącza się automatycznie po wsadzeniu do niej ręki (parametr niekonieczny); posiada dodatkowy wentylator; posiada kilka trybów pracy; której koniec pracy jest równoznaczny z sygnałem dźwiękowym i której producent zapewnia możliwość dokupienia pojedynczych żarówek.

0 komentarze: