Jak wybrać fotel kosmetyczny?

08:53 Jolanta Konieczny 0 Comments

Fotel kosmetyczny jest absolutną podstawą i najważniejszym miejscem w każdym salonie piękności, dlatego z jednej strony firmy producenckie stawiają na coraz to nowocześniejsze rozwiązania, a z drugiej właściciele salonów kosmetycznych mają coraz to większy i tym samym coraz trudniejszy wybór. Jak więc wybrać najbardziej odpowiedni model?

Wygoda Klienta to nie wszystko
Chociaż wybór konkretnego modelu jest w dużej mierze czysto indywidualny, to jednak są pewne normy, które wszystkie fotele powinny spełniać. I tak oto po pierwsze, choć zdecydowanie najistotniejsze - fotel kosmetyczny powinien zapewniać wygodę nie tylko Klientowi, ale i osobie wykonującej zabieg kosmetyczny względem tegoż Klienta, w związku z czym – z racji na Klienta – fotel powinien być wyprofilowany w sposób anatomiczny i funkcjonalny, a – z racji na osobę wykonującą zabieg – powinien posiadać płynną regulację wysokości oraz kąta pochylenia.

Fotel kosmetyczny manualny – najprostszy, ale czy najlepszy?
Najprostszym i jednocześnie
najpowszechniejszym modelem jest standardowy fotel kosmetyczny manualny, który posiada ręczną regulację, zdejmowane podłokietniki, zdejmowany zagłówek, skórę ekologiczną, a także – choć to już nie zawsze – podnóżki do zabiegów pielęgnacji stóp. Już na tym etapie należy jednak pamiętać, że regulacja musi zapewniać taką możliwość podnoszenia siedziska, aby Klient miał stopy na wysokości pomiędzy klatką piersiową/barkami wykonującego zabieg – to po pierwsze, a po drugie – niedopuszczalnym jest też, aby Klient na fotelu się garbił. W zależności od producenta i poszczególnych parametrów, fotel kosmetyczny manualny kupimy od 500 do 1000 zł.

 Fotele kosmetyczne z górnej półki
Im większy nasz budżet, tym większe możliwości, dlatego – jeżeli dysponujemy kapitałem od 1000 fotel kosmetyczny hydrauliczny, który można łatwo wyregulować niezależnie od obciążenia (tj. wagi Klienta), a także którego siedzisko można dowolnie obracać w celu zrobienia na przykład makijażu.do 2000 zł – warto zainwestować w fotel kosmetyczny hydrauliczny, który można łatwo wyregulować niezależnie od obciążenia (tj. wagi Klienta), a także którego siedzisko można dowolnie obracać w celu zrobienia na przykład makijażu.

Jeszcze droższe są zaś fotele elektryczne, które – poza całkowicie wygodnym sterowaniem wykonywanym za pomocą panelu lub pilota (a więc bez użycia siły) – posiadają często szereg dodatkowych opcji (np. masaż czy SPA). 

Oświetleniem wysokość, szerokość... i co jeszcze?
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na fotel kosmetyczny hydrauliczny, elektryczny czy manualny, zawsze należy pamiętać o następujących parametrach: minimalna wysokość, maksymalna wysokość jako taka i maksymalna wysokość w pozycjach zabiegowych (vide pozycja kołyska), szerokość bez podłokietników i z podłokietnikami, a także długość standardowa i długość z wysuwanymi podnóżkami. Bez uwzględnienia powyższych istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że nabędziemy fotel kosmetyczny o rozmiarach całkowicie nieadekwatnych do naszego salonu, które jeśli nie uniemożliwią pracy, to przynajmniej ją znacznie utrudnią.

UWAGA: Jeżeli mamy możliwości finansowe i przestrzenne, a nasz gabinet posiada oddzielne stanowisko do zabiegu pedicure, warto zainwestować w specjalistyczny fotel właśnie do niego. Takowe posiadają bowiem szereg dodatkowych właściwości i rozwiązań, które usprawnią wykonywanie zabiegów pedicure.

0 komentarze: