Depilacja w salonach kosmetycznych

14:47 Jolanta Konieczny 0 CommentsMożna powiedzieć, że tematyka depilacji jest teraz na czasie. Wiosna to czas, kiedy większość Kobiet budzi się z zimowego snu i rozpoczyna szukać metod skutecznej depilacji. Obecnie stawia się na depilację, która przynosi długotrwałe rezultaty, stąd sporo Kobiet wybiera się do salonów urody i tam poddaje się różnym zabiegom. I tutaj jest już pole do popisu dla gabinetów kosmetycznych, które oferują szerokie spektrum zabiegów mających na celu bardziej lub mniej długotrwałe pozbycie się uporczywego owłosienia z różnych części ciała.
Dziś poruszymy kwestię rodzajów depilacji w gabinetach urody oraz niezbędnego do wykonywania zróżnicowanych metod – sprzętów i akcesoriów. 

Rodzaje depilacji w salonach urody:
  • Depilacja laserowa – to zdecydowanie najdroższa i najbardziej bolesna metoda depilacji, ale także bardzo skuteczna. Tą metodą można usunąć owłosienie z każdej części ciała. Ogólnie zabieg jest bolesny, natomiast z pewnością do wytrzymania. Jednakże okolice bikini najczęściej się znieczula przed poddaniem ich laserowej depilacji, bowiem ból jest zbyt silny. W zależności od partii ciała i stopnia owłosienia, zabieg na daną część ciała należy powtarzać co najmniej 6-krotnie w co najmniej pięcio –  tygodniowych odstępach czasowych. Także każda część ciała posiada swoją cenę, która w zależności od gabinetu urody jest różnie wyznaczana. Z pewnością jednak, ten rodzaj depilacji nie należy do tanich.
Sprzęt i akcesoria niezbędne do depilacji laserowej

- Depilator laserowy – to zdecydowanie kosztowna depilacja, która jednak w krótkim czasie się zwraca, bowiem coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu metodę usuwania owłosienia, a jak już wspominaliśmy, jest to kosztowny zabieg.
- Maść kojąca – zawierająca D-panthenol oraz allantoinę, którą należy posmarować skórę bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.
  •   Depilacja woskiem – wyróżnia się depilacją paskową oraz bezpaskową. Depilację paskową stosuje się na większe powierzchnie ciała, np. na nogi, pośladki, ramiona, plecy. Natomiast depilację bezpaskową stosuje się na wrażliwe części ciała, np. bikini, pachy, twarz. Ten typ depilacji jest dość bolesny, natomiast występuje on tylko w momencie odrywania paska. Przy umiejętnym tj. szybkim usuwaniu paska można ograniczyć ból do minimum. Jednakże bardzo wiele zależy od wrażliwości skóry pacjenta.
Sprzęt i akcesoria niezbędne do depilacji woskiem

- Paski fizelinowe – wyróżnia się paski fizelinowe cięte oraz paski fizelinowe na rolce. Pierwsze z wymienionych są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze, ponieważ nie trzeba wycinać pasków jak to jest w przypadku pasków na rolce. Chociaż z drugiej strony paski na rolce dają możliwość  indywidualnego doboru długości paska
w zależności od potrzeb. Przy wyborze pasków fizelinowych należy skupić się na doborze pasków grubszych, które są bardziej skuteczne i starczają na dłużej.
- Wosk – najbardziej popularnymi woskami są wosk różany, chlorofilowy oraz aloesowy.

0 komentarze: