Niezbędne do wykonania manicure akcesoria

15:34 Jolanta Konieczny 0 Comments

W niniejszym poście, słów kilka na temat absolutnie podstawowych akcesoriów, jakie są potrzebne, by wykonać standardowe manicure na naturalnej płytce paznokciowej. Rzecz jasna, nie będzie to post na temat lakierów, odtłuszczaczy, topów, bazy, czy wysuszaczy. Odnosić się będziemy wyłącznie do akcesoriów do manicure.

Wydawałoby się, że aby zrobić piękne paznokcie, nie potrzeba do tego zbyt wielu narzędzi. Jednakże rzeczywistość jest zupełnie inna.

Oto akcesoria do manicure, które stanowią niezbędne elementy do prawidłowej stylizacji paznokci naturalnych:
  • Artykuły higieniczne - mowa tutaj o płatkach higienicznych lub wacikach oraz o patyczkach z wacikami na końcówkach. Okazują się one niezbędne do usuwania lakieru z niepożądanych miejsc (na przykład wokół płytki paznokciowej)
  • Cęgi do paznokci - to niezbędne akcesorium, aby przyciąć zbyt długie paznokcie;
  • Pilniczek szklany - to najlepsze akcesorium, dzięki któremu nadasz swoim paznokciom właściwy kształt, a jednocześnie będące w pełni dla nich bezpieczne.
  • Patyczki do paznokci - rzecz jasna drewniane, z pomocą których możliwe jest bezinwazyjne usunięcie obrąbka naskórkowego z naturalnej płytki paznokciowej.
  • Polerka do paznokci - stosuje się ją, aby wygładzić powierzchnię paznokciową, by pozbyć się wszelkich bruzd oraz nierówności. Dzięki temu zwiększa się przyczepność lakieru do płytki.
  • Pędzle do zdobień - to akcesorium, które jest konieczne w momencie, kiedy pragniesz wykonać coś specjalnego na swoich paznokciach.
Oczywiście, aby wykonać nieskazitelne manicure, potrzebne są nie tylko akcesoria, ale także precyzja wykonania. Podczas stylizowania paznokci, nie spiesz się więc i każdy jego etap postaraj się przeprowadzić jak najdokładniej jest to możliwe.

0 komentarze: